Kwarantanna w piotrkowskiej farze powodem przeniesienia koncertu

Koncert 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski", który miał odbyć się w niedzielę w Bazylice Mniejszej w Piotrkowie Trybunalskim, zostanie przeniesiony do klasztoru ojców jezuitów. Powodem zmiany jest objęcie kwarantanną kapłanów z piotrkowskiej fary.

Piotrkowska bazylika pw. św. Jakuba Apostoła
fot. Jolanta Dyr - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28539046

- Ze względu na trwającą w piotrkowskiej farze, czyli Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła, kwarantannę duszpasterzy parafii po wykryciu przypadku koronawirusa SARS-CoV-2, podjęto decyzję, że koncert 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" zaplanowany na niedzielę 2 sierpnia odbędzie się w innym obiekcie. Zapraszamy do klasztoru ojców jezuitów – Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy ul. Pijarskiej na godz. 19

 - przekazała dzisiaj Karolina Albińska z działu rozwoju i reklamy łódzkiej Filharmonii.

O przypadku zakażenia koronawirusem wśród uczestników mszy trydenckiej, odprawianej 19 lipca w piotrkowskiej farze, informował dwa dni temu lokalny Sanepid, który prosił o kontakt osoby przystępujące podczas nabożeństwa do komunii świętej.

"Kolory Polski" to cykl letnich, weekendowych, różnorodnych gatunkowo koncertów, które od wielu lat organizuje Filharmonia Łódzka. Uczestniczący w nich artyści spotykali się ze słuchaczami w najpiękniejszych zakątkach regionu, zaś w organizację festiwalowych wydarzeń włączały się domy kultury, samorządy i parafie, gospodarze zabytków i koła gospodyń wiejskich.

W tym roku na Festiwal złoży się osiem koncertów w wykonaniu artystów Orkiestry i Chóru Filharmonii Łódzkiej, jednak ze względów epidemiologicznych zrezygnowano z imprez plenerowych, dodatkowych atrakcji i wycieczek. W niedzielny wieczór w Piotrkowie Trybunalskim będzie można posłuchać muzyki oratoryjnej, arii operowych oraz liryki wokalnej Wolfganga Amadeusa Mozarta, Stanisława Moniuszki, Siergieja Rachmaninowa i Jana Sebastiana Bacha.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo