Łukaszenka i Putin – kłopoty równoległe

  

Najnowszy sondaż niezależnego rosyjskiego Centrum Lewady wykazał kolejny spadek notowań prezydenta Rosji Władimira Putina – ufa mu tylko 23 proc. Rosjan. I choć trzeba uczciwie powiedzieć, że 60 proc. akceptuje go na stanowisku prezydenta Rosji z powodu braku widocznej alternatywy, to widać, że nie ma oczekiwanego przez głównego lokatora Kremla nowego otwarcia, a na nie liczył, forsując zmiany w konstytucji umożliwiające mu rządzenie do 2036 r., ale też wiele zapisów np. socjalnych.

Podobnie pierwszy raz od prawie ćwierć wieku rządów o swoją przyszłość boi się prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Na Białorusi sondaże polityczne są w zasadzie zakazane, ale można po tłumach na wiecach kontrkandydatki w wyborach prezydenckich Swiatłany Cichanouskiej i panicznych ruchach władz (np. próba obwiniania o problemy Rosji) zorientować się, że Łukaszenka traci grunt pod nogami. Obawiam się jednak, że koniec rządów obu panów nie będzie szybki, bezbolesny i aksamitny. Na Wschodzie będziemy obserwować jeszcze wiele dramatów w najbliższych latach.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts