Lewacka ofensywa w Warszawie

  

W czerwcu zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie napisami „Black lives matter”. W tym tygodniu na najważniejszych warszawskich pomnikach: Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa, Jana Kilińskiego oraz warszawskiej Syrence, zawisły tęczowe flagi z dołączoną kartką z tzw. manifestem.

Cóż tam możemy przeczytać? Nic nowego – użalają się nad swoim ciężkim losem, bo np. osobom LGBT odbierane są ich prawa, a oni nie mają już siły „prosić o litość, błagać o szacunek i zrozumienie”. Końcówka tekstu nie pozostawia złudzeń, jest wezwaniem do „otwartej wojny przeciw dyskryminacji. To miasto jest nas wszystkich. Jeb*** się, ignoranci”. Wprawdzie poseł Sebastian Kaleta złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, ale warto zadać pytanie, jak to możliwe, że po centralnych miejscach w Warszawie łazi grupa ludzi, którzy wchodzą na pomniki, wieszają duże flagi, i nikt tego nie widzi? Gdzie monitoring, gdzie policja? Przecież to się dzieje np. obok Pałacu Prezydenckiego, który chyba jest monitorowany i chroniony. Ci ludzie powinni być ściągnięci już z pierwszego pomnika. Wstyd!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts