UE przedłuża sankcje wobec Korei Północnej

Unia Europejska przedłużyła w czwartek sankcje nałożone na Koreę Północną w związku z programem zbrojeń nuklearnych. Obecne restrykcje -zakaz wjazdu do UE i zamrożenie aktywów, którym podlegają osoby i podmioty- będą obowiązywać przez kolejny rok.

By KCNA - [1][2], Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87668348

Restrykcje, które objęły 57 osób i dziewięć podmiotów, zostały nałożone za pomoc w realizacji północnokoreańskich programów jądrowych lub innych programów związanych z bronią masowego rażenia.

Sankcje przeciwko Korei Północnej to najostrzejsze takie restrykcje, jakie kiedykolwiek nałożyła UE. Są przede wszystkim reakcją na kontynuowanie przez reżim w Pjongjangu prac nad bronią jądrową i pociskami balistycznymi wbrew licznym rezolucjom Rady Bezpieczeństwa ONZ.

UE wdrożyła wszystkie rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz wprowadziła własne sankcje przeciwko Korei Północnej, uzupełniające i wzmacniające retorsje uchwalone przez ONZ, które dotyczą 80 osób i 75 podmiotów.

UE wielokrotnie wyrażała zdecydowane przekonanie, że trwały pokój i likwidację broni jądrowej na Półwyspie Koreańskim należy osiągnąć środkami pokojowymi i że trzeba kontynuować dialog dyplomatyczny, gdyż jest on jedynym sposobem na osiągnięcie tego celu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Korea Północna #sankcje UE #Unia Europejska

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo