Rzecznik KGP przekazał, że funkcjonariusze w około 854 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, a w około 12 przypadkach zwrócono się do nich z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

Poinformował również, że od początku epidemii ok. 270 policjantów zostało zakażonych koronawirusem, a 233 wyzdrowiało. - Od początku działań ok. 4130 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest ich na kwarantannie 240 - poinformował rzecznik KGP.

- Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki

- podkreślił.

- Od momentu wprowadzenia stanu epidemii, tylko w związku ze zwalczaniem koronawirusa wykonaliśmy 2 542 645 służb patrolowych, niezależnych od sprawdzenia osób będących na kwarantannie

- przekazał.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 17-20 tys. funkcjonariuszy i że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę od 5 do 30 tys. zł.

Policjant podał też najnowsze dane z kontroli w komunikacji zbiorowej. - Skontrolowaliśmy ponad 338 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich około 900 - zaznaczył.