Reflektory na komisję

  

Komisja ds. pedofilii (w rzeczywistości ma ona o wiele dłuższą nazwę) rozpoczęła swoją działalność. Jej przewodniczącym jest prof. Błażej Kmieciak. I trzeba jasno powiedzieć, że i na nim, i na pozostałych członkach komisji ciąży teraz ogromna odpowiedzialność.

Historia powołania tej komisji, a także odrzucenie części jej kandydatów na członków, jasno pokazuje, że intencją wielu – zarówno polityków, jak i hierarchów – jest to, by w istocie ta komisja nigdy nie zaczęła poważnego działania, by nie próbowała docierać do prawdy, zmieniać mentalności, rozliczać winnych. Jej celem – dla wielu – ma być pozorowanie działalności, a nie realne działanie. Teraz – choć prawne zapisy jej dotyczące są niejasne i nieprecyzyjne – wszystko zależy od członków komisji. Ich odwaga w mówieniu o problemie i alarmowaniu opinii publicznej, zaangażowanie w pracę mogą realnie zmieniać mentalność społeczną. Jeśli znajdą w sobie chęć narażenia się rozmaitym władcom tego świata (ale i Kościoła), tę komisję da się jeszcze uratować, a sprawę powoli będzie można zacząć załatwiać. Panie i Panowie, od Was zależy naprawdę wiele.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts