Kamiński zwracając się do funkcjonariuszy zaznaczył, że w piątek w Sejmie przegłosowano ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra MSWiA oraz Służby Więziennej, z czego on się cieszy.

Przypomniał, że ustawa, która zacznie obowiązywać od 1 października zawiera szereg rozwiązań korzystnych dla funkcjonariuszy, ale jedno z rozwiązań - jak podkreślił - jest rozwiązaniem szczególnym.

- Chodzi mi o dodatki motywacyjne. Bardzo chcemy, żeby z tego nowego rozwiązania, które jest dedykowane najbardziej doświadczonym funkcjonariuszom policji, ci funkcjonariusze z niego skorzystali

- powiedział szef MSWiA.

Dodał, że ich wiedza i kompetencje są niezbędne polskiej policji i obywatelom. - Bardzo proszę, skorzystajcie z tych dodatków motywacyjnych, pozostańcie w służbie. Ustabilizujemy sytuację kadrową w naszej formacji - zaapelował.

Szef MSWiA złożył podziękowania za ich służbę. Zaznaczył, że podziękowania należą się rodzinom policjantów, a także pracownikom cywilnym.

Chcę waszym najbliższym powiedzieć: możecie być dumni, że macie w rodzinie funkcjonariusza polskiej policji, bo to formacja ciesząca się ogromnym zaufaniem obywateli

- podkreślił.