Rząd powinien zażądać od Rosji wyjaśnień

Donald Tusk nie tylko sabotuje wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tragedii smoleńskiej, ale także ukrywa dowody i wspiera Rosjan w tuszowaniu śladów – tłumaczy Antoni Macierewicz, przewodnicz

Donald Tusk nie tylko sabotuje wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tragedii smoleńskiej, ale także ukrywa dowody i wspiera Rosjan w tuszowaniu śladów – tłumaczy Antoni Macierewicz, przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, w rozmowie z Katarzyną Pawlak.

Wszystko wskazuje na to, że doszło do kolejnej pomyłki przy pochówkach ofiar katastrofy smoleńskiej. Prawdopodobnie także prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski spoczął w obcym grobie. Ekshumowane dotychczas ciała były jednak właściwie nieuszkodzone. Jak to możliwe, że je pomylono?

Niestety te pomyłki nie robią wrażenia przypadkowych. Śp. Ryszarda Kaczorowskiego zidentyfikowano przecież jako jedną z pierwszych ofiar, jeszcze na miejscu katastrofy. Ciało miały rozpoznać osoby znające prezydenta. Także ciało śp. Anny Walentynowicz rozpoznały w Moskwie cztery osoby, w tym trzy niebędące członkami rodziny. Mamy tutaj do czynienia z całą serią fałszerstw dokumentacji medycznej. Po ekshumacjach m.in. Zbigniewa Wassermanna czy Przemysława Gosiewskiego prokuratura potwierdziła, że choć spoczęli we właściwych grobach, Rosjanie poważnie sfałszowali dokumentację medyczną. Przypisywali poszczególnym osobom narządy wewnętrzne, których nie miały, opisywali niezgodnie z prawdą wygląd zewnętrzny. Wielu bliskich ofiar zgłasza kolejne informacje o licznych przekłamaniach w tych materiałach. Doszło już do tak ogromnej liczby nieprawidłowości i fałszerstw, że nie jest możliwe, by przez przypadek zrobiono tak wiele błędów.

Tymczasem polski rząd wciąż nie zwrócił się do strony rosyjskiej z żądaniem wyjaśnień w tej sprawie. Nikt też nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

Rząd Donalda Tuska już dawno powinien zwrócić się do Rosjan, żądając natychmiastowych wyjaśnień. To elementarny obowiązek nie tylko wobec polskich obywateli, lecz także tych, którzy zginęli. Obecne postępowanie rządu i prokuratury to działanie na szkodę państwa. Jednak nikt nie zostanie w tej sprawie pociągnięty do odpowiedzialności dopóty, dopóki nie zmieni się władza w naszym kraju. Przecież Donald Tusk nie tylko sabotuje wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tragedii, ale także ukrywa dowody i wspiera Rosjan w tuszowaniu śladów zbrodni, która miała miejsce pod Smoleńskiem. Niezbędne jest jak najszybsze powołanie międzynarodowej, niezależnej komisji. Nie widzę innej szansy na dojście do prawdy. Tylko wówczas mielibyśmy gwarancję rzetelności.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo