W uroczystościach przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie wzięli także udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, wiceminister Maciej Wąsik oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Prezydent wręczył funkcjonariuszom awanse generalskie oraz odznaczenia państwowe.

Andrzej Duda podkreślił, że efektem pracy policjantów jest zadowolenie i zaufanie obywateli. Zaznaczył, że ponad 80 proc. Polaków uważa, że funkcjonariusze dobrze realizują swoje zadania, zaś 71 proc. darzy ich zaufaniem.

- To jest wspaniały wynik, gratuluję. Jest on efektem tego, jak wykonujecie swoją służbę dla obywateli, dla ojczyzny. Jestem za to ogromnie wdzięczny 

- mówił.

Prezydent podziękował policjantom także za działania w czasie walki z pandemią koronawirusa. Wskazał, że podjęto w tym czasie ponad 11 milionów działań kontrolnych wobec osób w kwarantannie.

- Ponad 150 tys. interwencji, ponad 300 tys. sprawdzeń różnego rodzaju środków lokomocji

 - wymienił Duda.

Ocenił, że liczba wykonanych przez policjantów działań wskazuje na ich zaangażowanie, trud i sumienność służby.

- Ogromnie dziękuję za to, że nikt się przed tą służba nie cofał, że nikt się nie wahał, że przyrzeczenie policyjne było znakomicie w tym trudnym czasie wypełniane

 - podkreślił prezydent.