Recepta premiera na pokonanie kryzysu. Polacy muszą zjednoczyć się wokół ambitnych projektów

W tym roku Polska rozpoczyna roczną prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej; przypada ona na niezwykły okres kryzysu gospodarczego i walki z koronawirusem; to wielkie wyzwania, ale wierzę, że doskonale sobie z nimi poradzimy - podkreślił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki / fot. Filip Blażejowski/Gazeta Polska

Morawiecki we wpisie na Facebooku poinformował, że jednym z najważniejszych celów, jaki widzi w tej chwili, "jest jednoczenie Polaków wokół ambitnych projektów, które pomogą nam pokonać kryzys i zmaterializować ideę solidarności - tej wewnętrznej - polskiej, jak i międzynarodowej - europejskiej".

Jak dodał, ma na myśli Centralny Port Komunikacyjny Solidarity Transport Hub Poland, przekop Mierzei Wiślanej, drogę Via Carpathia. W ocenie Morawieckiego te projekty infrastrukturalne wzmocnią nie tylko bezpieczeństwo ekonomiczne i militarne Polski, ale całej grupy V4.

"Węgry i Premier Viktor Orban doskonale to rozumieją - z tym narodem łączą nas wspólne doświadczenia historyczne, a zwłaszcza walka z komunizmem i narzucanymi nam ograniczeniami. Sojusz polsko-węgierski jest dla mnie szczególnie ważny, a jak pokazał ostatni szczyt w Brukseli - jest on również skuteczny i może przynosić wielkie owoce całej Grupie Wyszehradzkiej i Europie Środkowej"

- podkreślił premier.

1 lipca rozpoczęła się polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej. Jest to już szóste roczne, rotacyjne polskie przewodnictwo w V4, które potrwa do 30 czerwca 2021 r. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Grupa Wyszehradzka #koronawirus #kryzys #Viktor Orban #Węgry #V4 #Mateusz Morawiecki #premier

as
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo