Dwie osoby z Covid-19 na spotkaniu z prezydentem. „Postępujemy zgodnie z zalecaniami GIS”

Kancelaria Prezydenta w sprawie spotkania w Odrzywole postępuje zgodnie z zalecaniami GIS - przekazał dyrektor biura prasowego kancelarii Marcin Kędryna. Jak dodał, jeżeli u uczestników spotkania pojawią się symptomy choroby - będą oni postępować zgodnie z zalecaniami służb sanitarnych.

Andrzej Duda
KPRP

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze zaapelował o zgłaszanie się osób z objawami zakażenia koronawirusem, które były obecne na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Odrzywole w 13 lipca. "W spotkaniu uczestniczyły dwie osoby z dodatnim wynikiem Covid-19" - podano.

"Kancelaria Prezydenta postępuje w tej sprawie zgodnie z zalecaniami GIS i jeżeli u uczestników spotkania pojawią się jakiekolwiek symptomy choroby - na pewno będą zgłaszać się do służb sanitarnych"

- przekazał Kędryna.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze zwrócił się wczoraj z prośbą o zgłaszanie się osób z takimi objawami zakażenia jak: bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu, itp., które były obecne na spotkaniu z prezydentem RP w Odrzywole w poniedziałek 13 lipca br. o godz. 17.

Jak podkreślono w komunikacie, osoby z dodatnim wynikiem Covid-19 "stwarzały zagrożenie epidemiczne dla uczestników spotkania".

Zgłoszeń należy dokonywać drogą mailową na adres przysucha@psse.przysucha.waw.pl lub telefoniczne pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 oraz 789 949 391, 798 875 743.

Andrzej Duda odwiedził Odrzywół w poniedziałek 13 lipca, by spotkać się z mieszkańcami gminy, w której dzień wcześniej uzyskał najlepszy wynik wyborczy w Polsce w II turze wyborów - 86,31 proc.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#prezydent #spotkanie #koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo