Rekonstrukcja rządu nie wcześniej niż na jesieni. "Bardziej intensywna ewolucja, niż rewolucja"

Jaka będzie rekonstrukcja rządu? - to pytanie na razie pozostanie bez odpowiedzi, choć spekulacji nie brakuje. "Rekonstrukcja rządu nastąpi nie wcześniej niż na jesieni, to będzie bardziej intensywna ewolucja niż rewolucja" - zapowiedział dziś szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś w Radiu Wrocław Kubów był pytany, czy i kiedy dojdzie do rekonstrukcji rządu.

- Rekonstrukcja będzie, ale nie wcześniej niż na jesieni. Będą trwały ustalenia, dzisiaj jeszcze nie jest ten czas, kiedy będziemy przedstawiać jakiś szkic takiej rekonstrukcji. Decyzje personalne będą należały do ścisłego kierownictwa Zjednoczonej Prawicy i premiera Mateusza Morawieckiego

- podkreślił Kubów.

Dopytywany, czy będą łączone ministerstwa odparł, że "takie warianty są rozważane - żeby skonsolidować pewne obszary działania poszczególnych resortów".

- Chodzi o to, aby ten proces decyzyjny nie musiał przebiegać często przez kilka ministerstw

 - zaznaczył.

Na pytanie, czy rekonstrukcja rządu będzie rewolucją czy ewolucją, Kubów odpowiedział: "Myślę, że to będzie taka intensywna ewolucja, bardziej niż rewolucja".

- Będziemy starali się szukać takiej przestrzeni prawnej, która ułatwi też realizację dużych inwestycji, takich jak chociażby Centralny Port Komunikacyjny i będziemy szukać takich rozwiązań, żeby jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie polskiego rządu i poszczególnych resortów

 - powiedział szef gabinetu politycznego premiera.

Przekazał też, że w sierpniu będzie wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS, na którym ma być podsumowany przebieg kampanii wyborczej i przedyskutowane kierunki działań na przyszłość.

Jak dodał, na jesieni mają być podejmowane decyzje związane z "pewną reorganizacją funkcjonowania partii".

- Na pewno te plany są ambitne, zostaną one przedstawione w odpowiednim czasie i oczywiście też zostanie dokonany wybór prezesa PiS

- powiedział Kubów.

Pytany, kto jego zdaniem zostanie prezesem partii, odparł: "Jestem przekonany, że jedyną osobą, która może być prezesem PiS jest obecny prezes, czyli Jarosław Kaczyński".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#rekonstrukcja rządu

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo