Prezes PZPN i trudne pytania

  

Jesienią tego roku Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, po ośmiu latach przestanie sprawować swoją funkcję. Czas więc na podsumowanie jego działalności.

Problem jednak w tym, że prezes Boniek nie lubi niewygodnych pytań, szczególnie tych o finanse – jego własne, jak również związku, którym kieruje. Bez odpowiedzi zatem pozostają (przynajmniej na razie) pytania o przychody, które dzięki PZPN osiąga bydgoska firma jego brata, o karierę sędziowską jego bratanka, związki z bukmacherami, menedżerami piłkarskimi oraz generalnie o politykę finansową związku. Rozpieszczony przez dziennikarzy sportowych Zbigniew Boniek nie przywykł do tego, by ktoś mógł oczekiwać od niego czegoś więcej niż tylko mniej lub bardziej błyskotliwych komentarzy dotyczących piłki nożnej. Tymczasem kierowany przez niego związek jest od pięciu lat w dużej mierze finansowany przez grupę Lotos kontrolowaną przez skarb państwa. Powinniśmy zatem móc wiedzieć, na co poszło grubo ponad 100 mln zł przekazanych przez tę firmę.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts