Wakacyjne wyzwania z Instytutem Pileckiego

Instytut Pileckiego zaprasza do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie Piątki Pileckiego. Uczestnicy mają do wyboru trzy zadania, które polegają na odkryciu i zbadaniu najstarszych zdjęć w rodzinnych albumach, poznaniu historii ostatnich 100 lat wybranego miejsca lub zorganizowaniu wyprawy szlakiem dziejów Polski. Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2020 roku.

instytutpileckiego.pl

Nazwa konkursu Piątki Pileckiego nawiązuje do Związku Organizacji Wojskowej założonego przez rtm. Witolda Pileckiego w obozie KL Auschwitz. Jego działanie opierało się na systemie wzajemnie pomagających sobie pięcioosobowych grup, tzw. piątek. Zapraszamy do konkursu każdego, kto chciałby podzielić się z nami swoją pasją podróżniczą połączoną z odkrywaniem historii.

– mówi Marzenna Szymańska, koordynator projektu Piątki Pileckiego. 

Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Uczestnicy stworzą symboliczne „piątki”, czyli zespoły 3 – 7 osobowe.

Trzy zadania do wykonania: wyprawa, historia fotografii lub miejsca…

Konkurs przewiduje trzy kategorie zadań, których można podjąć się w dowolnej ilości oraz samodzielne zdecydować o czasie i miejscu realizacji.

Pierwsza propozycja polega na znalezieniu w rodzinnym archiwum jak najstarszego zdjęcia oraz zbadania, gdzie i kiedy zostało ono wykonane? Kogo przedstawia? W jaki sposób historia osób znajdujących się na zdjęciu wiąże się z historią Polski? Drugie zadanie ma na celu pokazanie, jak przeszłość wpływa na otaczającą nas przestrzeń. Każda „piątka” ma za zadanie wybrać ciekawe miejsce (np. rodzinny dom lub cel wakacyjnych wędrówek) i przedstawić jego historię z ostatnich stu lat. Trzecie zadanie to zorganizowanie wyprawy historycznej, w oparciu o ważne miejsca na mapie dziejów Polski. „Piątki” muszą ustalić cel wyprawy, jej „myśl przewodnią” oraz odkryć obszary, których dotąd nie znali. Sposób transportu i czas trwania wyprawy jest dowolny.

Instytut Pileckiego wyróżni trzy najlepsze projekty w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni kartami podarunkowymi o łącznej wartości 1800 zł oraz publikacjami i upominkami wydawnictwa Instytutu Pileckiego.

 

 Źródło: instytutpileckiego.pl

#Instytut Pileckiego #wakacje #konkurs #Piątki Pileckiego

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo