AC Milan w obecnym sezonie został wykluczony z Ligi Europy za złamanie finansowego fair play. "Rossoneri" są jednak na dobrej drodze by w przyszłych rozgrywkach powalczyć w pucharach. Drużyna z Mediolanu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa jest w rewelacyjnej formie - ostatnie spotkanie przegrała jeszcze przed ligową pauzą - w marcu.

We wtorek Milan dość pewnie pokonał Sassuolo. Dużą rolę w wygranej miał Zlatan Ibrahimovic. Szwed zdaje się udowadniać tezę, że wiek to tylko liczba. 38-latek w pierwszej połowie najpierw popisał się efektownym "szczupakiem", a później z zimną krwią wykorzystał kolejną sytuację. Był bliski nawet skompletowania hat-tricka, ale w drugiej połowie nie sięgnął piłki po ładnej wymianie podań z Frankiem Kessie. Ibrahimovic w 15 meczach Serie A zdobył w tym sezonie łącznie 7 bramek. Dla Sassuolo z rzutu karnego trafił Francesco Caputo i Milan wygrał ostatecznie 2:1.

Zlatan Ibrahimovic zdobył bramkę efektownym szczupakiem. Później Szwed dołożył drugiego gola i AC Milan pokonał Sassuolo