W wieczornym programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie News prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że w jego kancelarii po 6 sierpnia, czyli w nowej kadencji, nie obejdzie się bez zmian. 

- Na pewno będą zmiany. Każda zmiana, która dotyczy najwyższych szczebli w kancelarii jest zmianą poważną. Zmiany będą, bo mam różne swoje przemyślenia

- odpowiedział prezydent Andrzej Duda. 

Redaktor Dorota Gawryluk zapytała o Krzysztofa Szczerskiego. Mówi się bowiem, że może on odejść z Kancelarii Prezydenta i zostać ministrem spraw zagranicznych po rekonstrukcji rządu. Co na to prezydent Duda?

- Jeżeli pan minister otrzyma taką propozycję i będzie chciał z niej skorzystać, to zostanie ministrem. Jeżeli dostanie propozycję, to znaczy, że Polska go potrzebuje. Bycie konstytucyjnym ministrem to wielka odpowiedzialność, a Krzysztof Szczerski jest profesjonalistą, jest w absolutnej czołówce

- podkreślił. 

- Ja myślę, że jeśli dostanie taką propozycję to będzie oznaczało, że Polska go potrzebuje i że wykonywał ze mną tę misję prowadzenia polskich spraw przez ostatnie lata, ale jednak bycie konstytucyjnym ministrem, ministrem spraw zagranicznych, to jest wielki zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Krzysztof Szczerski jest profesjonalistą i rzeczywiście, jeżeli chodzi o sprawy międzynarodowe, to jest człowiek, który w moim przekonaniu jest na pewno w absolutnej polskiej czołówce w tej chwili.

- mówił prezydent.