Sukces oparty na mocnych argumentach! "Tym razem fabuły nie powstydziłoby się Hollywood"

Negocjacje to sukces oparty na dwóch filarach: mocnych argumentach i sojuszach tworzonych przez premiera Mateusza Morawieckiego - oceniła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak odnosząc się do zawartego na szczycie UE porozumienia ws. budżetu UE i funduszu odbudowy.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

"Sukces! Sukces! Sukces! Oparty na 2 filarach - mocnych argumentach i sojuszach tworzonych przez Mateusza Morawieckiego. Negocjacje budżetu UE są zawsze jak thriller - trzymają w napięciu i są pełne zwrotów akcji. Tym razem fabuły nie powstydziłoby się Hollywood. Kto wie, może kiedyś..."

- napisała na Twitterze szefowa MFiPR.

Porozumienie zawarte na szczycie UE we wtorek nad ranem zakłada powołanie funduszu odbudowy o wartości 750 mld euro. Z tej sumy 390 mld euro będą stanowiły granty, a 360 mld euro pożyczki.

Wartość budżetu UE na kolejna siedmiolatkę wyniesie 1,074 bln euro. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, porozumienie UE daje Polsce ponad 124 mld euro w bezpośrednich dotacjach, a razem z uprzywilejowanymi pożyczkami 160 mld euro w cenach bieżących. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#negocjacje #Szczyt #premier Mateusz Morawiecki #UE

mz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo