W Pradze Świątek wcześniej pokonała Terezę Martincovą (133. WTA) i po wyrównanym pojedynku przegrała z inną Czeszką Karoliną Muchovą (26. WTA). Polka jest 49. na liście światowej i z meczu z faworyzowaną rywalką mogła być zadowolona pomimo porażki.

Jeszcze lepiej 19-latka spisała się w poniedziałek. Świątek w drugim secie zmiotła z kortu 18 rakietę świata. Marketa Vondrousova była bezradna wobec znakomitej gry Polki.

Świetna forma Igi Świątek w Pradze. Marketa Vondrousova była bez szans

Mieszkająca w Raszynie Świątek należy do drużyny "różowej", w której znalazły się także m.in. Szwajcarka Belinda Bencic i Słowaczka Viktoria Kuzmova. Już po dwóch dniach zespół z Polką w składzie był pewny końcowego triumfu, bowiem prowadził 7-1. W poniedziałek Voegele uległa Kristynie Pliskovej 1:6, 4:6, a następnie Świątek poradziła sobie z Vondrousovą.

Gospodarzami Tipsport Elite Trophy są Praga i Prościejów. Każdego dnia rozgrywane są trzy single i debel. We wcześniejszych dwóch imprezach lepsza była drużyna "czarnych". Świątek pierwszy start w imprezie pokazowej po wznowieniu treningów zaliczyła na początku lipca, kiedy triumfowała w szwajcarskim Montreux.