Po słabszej pierwszej połowie, gospodarze z rozmachem rozpoczęli drugą, a w roli głównej wystąpił Cristiano Ronaldo, który w odstępie trzech minut dwa razy trafił do siatki - najpierw z rzutu karnego, a potem po szybkim kontrataktu, wyprowadzonym przez Paulo Dybalę, kierując piłkę do pustej bramki.

Juventus pokonał Lazio i jest blisko mistrzostwa Włoch

W 83. minucie kontaktowego gola, również z rzutu karnego, strzelił Ciro Immobile. Szczęsny wyczuł jego intencje, rzucił się w prawy róg, ale piłka była uderzona zbyt mocno, by mógł jej sięgnąć. Na więcej gości nie było już stać.

Immobile i Ronaldo są najlepszymi strzelcami sezonu Serie A - obaj mają na koncie po 30 bramek. Portugalczyk i Włoch są najgroźniejszymi rywalami Roberta Lewandowskiego w wyścigu po Złoty But - nagrodę dla najlepszego strzelca lig europejskich. Polak zakończył rozgrywki Bundesligi z 34 trafieniami. W Serie A pozostały do rozegrania cztery kolejki.

Juventus wyprzedza o osiem punktów Inter, który w niedzielę zremisował na wyjeździe z Romą 2:2, oraz o dziewięć Atalantę Bergamo, która w sobotę również podzieliła się punktami z Veroną (1:1). Lazio pozostało na czwartej pozycji, a jego strata do Juventusu wzrosła do 11 punktów.