Kuriozalne tłumaczenie zatrzymania Sławomira N. „Zemsta za dobry wynik Trzaskowskiego”

Nie milkną echa zatrzymania Sławomira N. - To osoba, która była także aktywna przy kampanii Rafała Trzaskowskiego - przyznała Barbara Nowacka, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Jej zdaniem... "ciężko nie mieć takiego pierwszego wrażenia, że szybko poszło - że PiS powiedział, że będą działali szybko, zapowiadali zemstę za dobry wynik (Trzaskowskiego), za aktywność".

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr poinformowała, że były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir N. został dzisiaj zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Wraz z nim zatrzymano dwie osoby.

Zatrzymanie N. to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Sławomir N. ma usłyszeć sześć zarzutów dotyczących okresu, gdy kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.

Poseł Barbara Nowacka w "Onet Rano" była pytana o zatrzymanie ministra w rządzie PO-PSL.

"To osoba (Sławomir N.), która była także aktywna przy kampanii Rafała Trzaskowskiego i ciężko nie mieć takiego pierwszego wrażenia, że szybko poszło - że PiS powiedział, że będą działali szybko, zapowiadali zemstę za dobry wynik (Trzaskowskiego), za aktywność"

- oceniła.

Kilkukrotnie w czasie rozmowy zastrzegła, że nie zna sprawy, ani możliwych zarzutów, więc ciężko jej cokolwiek więcej powiedzieć.

"Natomiast ciężko nie mieć takiego wrażenia, że tydzień po wyborach widać, że kłopoty finansowe Polski będą duże, więc zaczynają się takie obrzydliwe >>pisowskie igrzyska<<"

- powiedziała.

"Ale poczekamy, zobaczymy, co to za zarzuty"

- dodała posłanka KO, zaznaczając, że widziała już kilka razy "jak PiS stawiało zarzuty, ale potem musiało się z nich rakiem wycofywać".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sławmoir N. #Rafał Trzaskowski #Barbara Nowacka

lml
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo