Nowy ambasador USA - ciekawa nominacja

W Departamencie Stanu w Waszyngtonie odbyła uroczystość zaprzysiężenia nowego ambasadora USA w Polsce, Stephena Mulla, który przejmie placówkę po Lee Feinsteinie.

W Departamencie Stanu w Waszyngtonie odbyła uroczystość zaprzysiężenia nowego ambasadora USA w Polsce, Stephena Mulla, który przejmie placówkę po Lee Feinsteinie. Za czasów rządów komunistycznych Mull przekazywał oświadczenia ówczesnego prezydenta Ronalda Reagana do Lecha Wałęsy.

W przeszłości Mull dwukrotnie już pełnił służbę dyplomatyczną w Warszawie. W latach 1984-1986 był sekretarzem w ambasadzie amerykańskiej, a w latach 1994-1997 pełnił tam funkcję radcy politycznego. Później był m.in. ambasadorem USA na Litwie, a ostatnio pełnił obowiązki dyrektora wydziału spraw polityczno-wojskowych w Departamencie Stanu.

Jak przypomniała Clinton, w czasie swej pierwszej misji w Warszawie, za czasów rządów komunistycznych, Mull przekazywał oświadczenia ówczesnego prezydenta Ronalda Reagana do Lecha Wałęsy. Władze PRL oskarżyły go wtedy o szpiegostwo i na trzy miesiące przed zakończeniem misji nakazały mu opuszczenie kraju. Dyplomata pozostał jednak w Warszawie do końca swej kadencji.

Steve Mull ma 54 lata, jest żonaty i ma jednego syna. Ukończył Uniwersytet Georgetown. 

 


Źródło: PAP,niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo