Jarosław Kaczyński zapowiedział rekonstrukcję rządu. Premier zostaje, ministerstwa czekają roszady

Zmiany personalne w rządzie nastąpią - zapowiedział dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że premier Mateusz Morawiecki pozostanie na stanowisku, jednak "rząd będzie skonstruowany inaczej, w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach".

Twitter/@PremierRP

Jarosław Kaczyński był dziś gościem Programu 1 Polskiego Radia. Był tam pytany, dlaczego zwycięstwo w wyborach prezydenckich ważyło się do ostatniej chwili i dlaczego kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który był kojarzony - w ocenie dziennikarki - z "awariami, pasmem porażek", w kilka tygodni zdołał zgromadzić ogromny kapitał polityczny na tyle poważny, że mógł zagrozić reelekcji.

Prezes PiS ocenił, że Trzaskowski był kojarzony ze złymi wydarzenia, ale tylko pewnej części opinii publicznej. - Ten przekaz, który dociera do innej części, liczniejszej, był zupełnie inny - podkreślał.

- Do momentu, w którym został zgłoszony jako kandydat na prezydent w miejsce pani marszałek Kidawy-Błońskiej, pan Trzaskowski był osobą mało znaną

- powiedział Kaczyński.

Powołując się na badania polityk podkreślił, że dla dużą części Polaków Trzaskowski był postacią anonimową. - Co w tym momencie było zaletą - dodał.

- Nieporównywalnie trudniej było o nim mówić i mówić kim jest naprawdę. On bardzo łatwo mógł mówić, że jest kimś innym niż jest, nawet jeżeli bardzo niedawno przedtem pokazywał czy oświadczał coś zupełnie innego niż to, co mówił w trakcie kampanii wyborczej, a dokładnie w drugiej części kampanii wyborczej

- mówił.

Pytany o zmiany w rządzie wskazał, że "zmiany personalne w rządzie nastąpią".

Zaznaczam, że nie chodzi tutaj o premiera. Rząd będzie skonstruowany inaczej, w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach

- wskazał prezes PiS.

- Pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi

 – dodał.

Zaznaczył, że wbrew oczekiwaniom z początku lat 90., kiedy zakładano, "że nie nastąpi rozbudowa administracji, skoro państwo komprymuje nasze zadania, bo przedtem przecież kierowało całą gospodarką, stało się coś dokładnie przeciwnego". - I w związku z tym warto zacząć marsz w drugą stronę – dodał. Jak powiedział prezes PiS, o zmianach "mówi się, myśli się, planuje się i się już działa". - Sądzę, że to nastąpi już zaraz po wakacjach - powiedział.

Prezes PiS nie chciał jednak mówić o personaliach.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#rekonstrukcja rządu #Jarosław Kaczyński

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo