Łukasz Szumowski dementuje doniesienia medialne. "Ministerstwo stało się bardziej wdzięczne"

"Nie, nie ma dosyć broń Boże Ministerstwa Zdrowia, teraz stało się ono jeszcze bardziej wdzięczne" - powiedział szef tego resortu Łukasz Szumowski komentując spekulacje o jego ewentualnej dymisji. Po wyborach ruszyła medialna "giełda nazwisk" ministrów, którzy mieliby zostać wymienieni, na której znalazł się minister zdrowia.

Łukasz Szumowski
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Według informacji "Super Expressu" premier Mateusz Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów swojego rządu. Wśród osób, które, jak pisze gazeta, nie mogą być pewne swoich stanowisk są m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Informator dziennika mówi, że minister zdrowia "ponoć sam już nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi".

Szumowski pytany o te doniesienia w piątek w Polsat News podkreślił:

Nie, nie mam dosyć broń Boże niewdzięcznego ministerstwa. Nawet bym powiedział, że teraz jakoś to ministerstwo stało się jeszcze bardziej wdzięczne (...). Jestem przekonany, że te sprawne działania wojewodów, Inspekcji Sanitarnej, wszystkich służb, które wspomagały w walce z Covid-19 pokazały, że czasami można skutecznie coś zrobić

- powiedział szef MZ.

Podkreślił jednocześnie, że obecnie zakażenia koronawirusem pochodzą głównie z zakładów pracy, gdzie są trudne warunki wykonywania obowiązków i utrzymywania odpowiedniej odległości. Jak zaznaczył, nie ma dużo zakażeń wynikających z uczestnictwa w imprezach masowych.

Zastrzegł, że epidemia to jest "takie dzikie zwierzę". "Nie jest przewidywalne, mamy w tej chwili dobrą sytuację i mam nadzieję, że taka pozostanie" - powiedział Szumowski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#epidemia #koronawirus #Ministerstwo Zdrowia #Łukasz Szumowski #rekonstrukcja rządu

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo