Rekonstrukcja rządu. Kto straci tekę ministra? Do typowania włączyli się nawet bukmacherzy

Temat ewentualnych zmian w rządzie nie schodzi z medialnych czołówek, a nazwiska ministrów typowanych do zmiany wywołują istną lawinę spekulacji na temat ich potencjalnych następców. Tymczasem do rozważań na temat rekonstrukcji rządu włączają się bukmacherzy podają swoje typy na już budzącej spore emocje giełdzie nazwisk.

Fot. Krystian Maj / KPRM

Jak wynika z komunikatu bukmacherów i analityków STS w kontekście rekonstrukcji rządu najczęściej wymienia się ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, szefa resortu finansów Tadeusza Kościńskiego, ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego czy minister sportu Danutę Dmowska-Andrzejuk.
 
„Największe szanse na utratę stanowiska ma minister finansów Tadeusz Kościński. W przypadku jego zdymisjonowania każdy gracz, który postawi 100 zł na taki rezultat, może liczyć na wygraną w wysokości 110 zł (kurs 1.25). Jeżeli minister Kościński pozostanie na stanowisku, przy stuzłotowej stawce zakładu gracz może wygrać aż 306,24 zł (kurs 3.48)”.
- czytamy.

Jako równie prawdopodobna, typowana jest także dymisja obecnej minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. W przypadku jej odwołania bukmacher za każde postawione 100 zł wypłaci 123,20 zł (kurs 1.40). Jeżeli jednak gracz postawi 100 zł na to, że obecna minister utrzyma stanowisko, w razie wygranej otrzyma 235,84 zł (kurs 2.68).
 
Podobnie wyglądają szanse ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jeżeli gracz postawi 100 zł na jego zdymisjonowanie, w przypadku odwołania urzędującego ministra może otrzymać 132 zł (kurs 1.50). Jeżeli jednak minister utrzyma stanowisko, gracz, który przewidzi taki scenariusz, za każde postawione 100 zł wygra 209,44 zł (kurs 2.38).
 
Jak się okazuje zdaniem bukmacherów o stanowisko nie powinien martwić się premier Mateusz Morawiecki.

„Jeżeli doszłoby do zmiany szefa rządu bukmacher za każde 100 zł postawione na taki scenariusz wypłaci 277,20 zł wygranej (kurs 3.15). Dymisja premiera została określona przez analityków STS kursem 1.30 co oznacza, że gracz przy stuzłotowej stawce zakładu może w przypadku wygranej liczyć na wypłatę w wysokości zaledwie 114,4 zł”.
- wynika z komunikatu przesłanego do naszej redakcji.

 

Źródło: niezalezna.pl, sts.pl

#rekonstrukcja rządu #minister #bukmacherzy

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo