Karacuba „otrzymała zdjęcia od rosyjskich służb”

fot.: p-p-p.ru - na zdjęciu Tatiana Karacuba Czeczeński portal opozycyjny kavkazcenter.com zajął się przeszłością 57-letniej Tatiany Karacuby, która opublikowała na jednym ze swoich blogów w sieci, drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleń


fot.: p-p-p.ru - na zdjęciu Tatiana Karacuba

Czeczeński portal opozycyjny kavkazcenter.com zajął się przeszłością 57-letniej Tatiany Karacuby, która opublikowała na jednym ze swoich blogów w sieci, drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jak pisała niezalezna.pl, Karacuba jest absolwentką Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU) im. M. Łomonosowa (wydział dziennikarstwa) oraz Akademii Służby Państwowej przy prezydencie Federacji Rosyjskiej (wydział bezpieczeństwa narodowego). Pisze ona, że karierę zawodową rozpoczęła od pracy w sowieckiej agencji informacyjnej APN oraz czasopiśmie wówczas sowieckiego MSZ-etu „Życie Międzynarodowe” („Mieżdunarodnaja Żyźń”). Od 1978 r. Karacuba przez wiele lat pracowała w strukturach ONZ w USA i Szwajcarii.

Z taką biografią, która ona ma, pracują wyłącznie w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB), a wcześniej w KGB” – czytamy na portalu kavkazcenter.com. – „Praca w agencji APN dla każdego człowieka w czasach ZSRR była piętnem. Jak pisze dysydent Andriej Amalrik w swojej książce wspomnień, wydanej w USA w 1982 roku, wszyscy znajomi, aż do momentu jego aresztu przez służby sowieckie, uważali go za agenta KGB, chociaż on pracował w APN tylko jako współpracownik i pisał wyłącznie o sowieckim teatrze. Z kolei dział „międzynarodowy” sowieckiej agencji APN to tylko i wyłącznie KGB. „Z ulicy” tam nikogo nie przyjmowano. A byłych czekistów nie ma. Oczywiste jest to, że Karacuba otrzymała zdjęcia od FSB wraz z przyzwoleniem na ich publikację, inaczej w ogóle nie otrzymałaby” – piszą dziennikarze portalu.

Tymczasem związany z kavkazcenter.com, portal kavkaz.tv, cytuje portal niezalezna.pl, omawiając postać 51-letniego rosyjskiego blogera, dziennikarza, byłego redaktora naczelny gazety „Bastion” Antona Sizych. On jako drugi - po Karacubie - opublikował drastyczne zdjęcia ze Smoleńska.
fot. kavkaz.tv

 

Źródło: kavkaz.tv,kavkazcenter.com

Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo