Polityczna kolacja w Brukseli. Premier: Jutro jedno z kluczowych spotkań dla przyszłości Europy

Premier Mateusz Morawiecki przybył w czwartek wieczorem do Brukseli. W piątek rano rozpocznie się tam dwudniowy szczyt UE, na którym unijni liderzy dyskutować będą na temat budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027 oraz Europejskiego Instrumentu na Rzecz Odbudowy. Przed rozpoczęciem negocjacji szef polskiego rządu spotkał się w gronie szefów państw Grupy Wyszehradzkiej, a syntetyczną relację zamieścił w mediach społecznosciowych.

Zdjęcie ilustracyjne
Krystian Maj/KPRM

- Jutro rano rozpoczynamy jedno z kluczowych spotkań dla przyszłości Europy na najbliższe lata. Chodzi o nadzwyczajny szczyt Rady Europejskiej, na którym będziemy rozmawiać o nowym budżecie UE na lata 2021-2027 oraz Planie Odbudowy, który jest europejską odpowiedzią na kryzys związany pandemią koronawirusa

- napisał premier Morawiecki.

- Nasze zdanie się nie zmienia: w interesie Europy, jak i Polski, jest przyjęcie takich rozwiązań, dzięki którym wsparcie odbudowy unijnych gospodarek będzie jak najszybsze, a jego skala będzie dostosowana do potrzeb państw członkowskich. Polska delegacja spotka się rano przed szczytem w gronie państw Grupy Wyszehradzkiej, aby skoordynować stanowisko naszego regionu. Wykorzystując wolną chwilę już dzisiaj spotkałem się z premierem Viktorem Orbanem, aby w czasie wspólnej kolacji omówić strategiczne cele negocjacyjne jutrzejszych rozmów. Jak zwykle w miłej atmosferze!

- dodał.


Do premiera Polski i Węgier dołączył po pewnym czasie premier Czech Andrej Babiš.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Bruksela #Wiktor Orban

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo