Książkę Moorhouse'a o wrześniu 1939 roku wydano w USA

W Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie wydano książkę brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse’a „Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi” – poinformował na Twitterze autor. Moja nowa książka „Polska 1939", to historia o polskiej odważnej walce przeciwko niemieckiej i sowieckiej agresji na początku drugiej wojny światowej" - napisał Moorhouse.

W USA książka będzie nosi tytuł "Poland 1939. The Outbreak of World War II". W Wielkiej Brytanii została ona wydana w zeszłym roku pod tytułem "First to Fight: The Polish War". Pod koniec lutego tego roku weszła do finału konkursu na brytyjską książkę wojskową 2019 r.

Moorhouse to brytyjski historyk i pisarz specjalizującym się w historii II wojny światowej. Jest autorem kilkunastu książek na ten temat, z których najważniejsze - obok "Polski 1939" - to "Pakt diabłów. Sojusz Hitlera i Stalina" o współpracy niemiecko-sowieckiej w latach 1939-1941 i "Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie". Jego najnowsza książka to pierwsza od prawie półwiecza wydana w języku angielskim monografia dotycząca tzw. kampanii polskiej 1939 r.

 

 


Źródło: pap.pl

#Poland 1939. The Outbreak of World War II #First to Fight: The Polish War #wrzesień 1939 #Polska #Roger Moorhouse

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo