Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Pomnik dla Szczęsnego. Polak bohaterem Juventusu w zwariowanym meczu

Juventus nie zdołał odnieść zwycięstwa w trzecim meczu Serie A z rzędu. Tym razem drużyna z Turynu nieoczekiwanie zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 3:3, choć prowadziła już 2:0. Jednym z bohaterów spotkania był polski bramkarz "Starej Damy". "Postawcie pomnik Szczęsnemu" - pisze na okładce "Tuttosport".

Wojciech Szczęsny uchronił Juventus od porażki z Sassuolo

Wojciech Szczęsny dwoił się i troił w bramce Juventusu w meczu z Sassuolo. Pomimo trzech straconych bramek był jednym z bohaterów szalonego spotkania. Dość powiedzieć, że rywale oddali aż 22 strzały. Polak został bardzo wysoko oceniony przez "Tuttosport", który umieścił go na środowej okładce.

Spotkanie 33. kolejki rozpoczęło się znakomicie dla gości, którzy już w 12. minucie prowadzili 2:0 po golach Danilo i Gonzalo Higuaina. Ósme w tabeli Sassuolo potrafiło jednak odpowiedzieć aż trzema trafieniami. Jeszcze w pierwszej połowie Szczęsnego pokonał strzałem z bliska w tzw. okienko Filip Djuricic, a na początku drugiej połowy - Domenico Berardi precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego oraz Francesco Caputo z bliska. Obrońców mistrzowskiego tytułu stać było tylko na uratowanie remisu - w 64. minucie wynik na 3:3 ustalił Alex Sandro.

To trzeci z rzędu mecz drużyny Szczęsnego bez wygranej. W poprzednich kolejkach Juventus przegrał z Milanem 2:4 i zremisował z Atalantą Bergamo 2:2.

Mimo słabszych ostatnio wyników "Stara Dama" (77 pkt) pozostaje zdecydowanym faworytem walki o mistrzostwo, które byłoby dla niej dziewiątym z rzędu. Na pięć kolejek przed końcem sezonu ma siedem punktów przewagi nad rewelacyjną Atalantą, która dzień wcześniej - znów imponując skutecznością - pokonała przedostatnią Brescię aż 6:2.