Mocny Orlen wzmocni bezpieczeństwo RP

  

Polska wreszcie będzie mieć multienergetyczny koncern narodowy będący poważnym graczem w Europie na rynku ropy naftowej i gazu, jak i energii elektrycznej. Jednak przejęcie przez PKN Orlen grupy Energa oraz zakup Lotosu i PGNiG to przede wszystkim poważne wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego RP.

Tak krytykowany przez opozycję Daniel Obajtek, prezes płockiego koncernu, robi coś, co niektórym nie mieści się w głowie – buduje silne narzędzia do ochrony polskich strategicznych interesów gospodarczych. W końcu wielu z tych, którzy tak bardzo go atakują, po 1989 r. brało udział w rozsprzedawaniu państwowego mienia. Niektórzy starają się nie pamiętać, jak za bezcen próbowali prywatyzować nie tylko Orlen, lecz także Lotos i Energę, na które zęby za PO-PSL ostrzyli sobie nieżyjący już Jan Kulczyk wraz z libijskim koncernem kontrolowanym przez rodzinę Kadafich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts