Caritas wspiera powodzian. Prawie dwa miliony złotych dla poszkodowanych przez ulewy

Blisko 1,85 mln złotych przekazał Caritas mieszkańcom miejscowości na Podkarpaciu, poszkodowanym w wyniku ulewnych opadów pod koniec czerwca. Sam Caritas Polska zebrał na ten cel 250 tys. zł. Ogromną hojnością wykazali się darczyńcy, którzy odpowiedzieli na apele o pomoc.

caritas.pl

Ponadto przeznaczył na pomoc dla powodzian 100 tys. zł ze środków własnych

– podano w informacji przekazanej w środę.

Zwrócono uwagę, że "ogromną ofiarność okazali darczyńcy odpowiadający na apele Caritas diecezjalnych – przemyskiej i rzeszowskiej".

Poinformowano, że zebrane środki trafiają do poszkodowanych za pośrednictwem oddziałów diecezjalnych Caritasu, które uruchomiły również własne zbiórki. Wsparcie w postaci zapomóg otrzymało już 249 rodzin w archidiecezji przemyskiej i ok. 300 rodzin w diecezji rzeszowskiej.

Zastępca dyrektora Caritasu Archidiecezji Przemyskiej ks. Paweł Konieczny powiedział, że o podziale pieniędzy decydowano na podstawie diagnozy potrzeb dokonanej przez ośrodki pomocy społecznej.

Na jej podstawie wypłacaliśmy od 1 tys. do 4 tys. 800 zł na rodzinę. Ta pomoc jest przyjmowana z wdzięcznością, zwłaszcza, że przychodzi szybko, ale potrzeby wciąż są bardzo duże

– poinformował duchowny. Zwrócił uwagę, że "w niektórych miejscowościach, np. w gminie Bircza, gdzie ludzie byli ewakuowani z dachów swoich domów, mieszkańcy zostali praktycznie bez niczego".

Caritas przemyski przekazał poszkodowanym 950 tys. zł. 900 tys. zł trafiło do mieszkańców zalanych i podtopionych miejscowości diecezji rzeszowskiej.

To była pierwsza transza pomocy, po 3 tys. zł na rodzinę, planujemy jeszcze drugą

– powiedział zastępca dyrektora Caritasu Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała.

Podkreślono, że ze względu na skalę potrzeb apel o wsparcie pozostaje aktualny. Pomocy można udzielić, wysyłając SMS o treści ULEWY pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty: ULEWY).

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Caritas #pomoc dla powodzian

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo