Gratulacje przyjaciół

  

To symptomatyczne, że jako pierwsi pogratulowali reelekcji Andrzejowi Dudzie przywódcy Ukrainy, krajów bałtyckich, Czech czy Węgier. Z Litwy do gratulacji, obok obecnego prezydenta Gitanasa Nausėdy, przyłączyła się poprzednia prezydent Dalia Grybauskaite. A już dziś przywódcy Polski i Litwy z pompą będą wspólnie świętowali 610. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

Oczywiście, gdyby wygrał Rafał Trzaskowski, prawdopodobnie te kraje również jako jedne z pierwszych złożyłyby życzenia, bo im po prostu zależy na relacjach z Polską. Z tym, że nie sposób nie odnieść wrażenia, że do Andrzeja Dudy mają szczególne podejście, nawet jeśli w niektórych z tych krajów rządzą politycy z innego obozu ideowego. Duda jest bowiem bardzo aktywny w zabieganiu o bezpieczeństwo oraz współpracę w regionie i wspierany w tym przez USA. Jego wybór to z punktu widzenia sąsiadów kontynuacja polityki szukania wspólnych interesów ze wschodnimi i południowymi sąsiadami, gwarancja „business as usual” i rozwoju infrastruktury NATO nie tylko w Polsce. W ostatnich latach w krajach Międzymorza Polska naprawdę wyrobiła sobie kapitał zaufania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts