Orlen rośnie w siłę

  

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos zwiększa potencjał inwestycyjny Orlenu i to jest podstawowa przesłanka za pomysłem połączenia tych dwóch podmiotów. Nowe realia wymuszają transformację firm paliwowych w działalności podstawowej, jaką było wydobycie, przerób i sprzedaż ropy naftowej, w kierunku nowych, innowacyjnych rozwiązań w sektorze chemicznym, sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE).

Na to wszystko Orlen będzie miał teraz więcej pieniędzy, będzie miał dużo większy potencjał regionalny i będzie mógł stanąć do równej walki z największymi graczami na świecie. Z komunikatu spółki po decyzji Komisji Europejskiej wynika, że priorytetem będzie dla Orlenu m.in. inwestycja w morskie farmy wiatrowe. To są kosztowne megaprojekty, wymagające dużego potencjału – połączone Orlen i Lotos są w stanie sprostać temu wyzwaniu i utrzymywać bardziej równorzędne relacje z partnerami technologicznymi z zagranicy. Wzmocniony Orlen wchodzi do pierwszej ligi graczy, będzie mógł sobie poradzić w rywalizacji
np. z BP czy węgierskim MOL, który jest jego głównym konkurentem w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie również skuteczniejszym narzędziem państwa polskiego w realizacji celów polityki zagranicznej.

Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts