Skandaliczny wpis feministki na temat Kingi Dudy. „Będzie płacz, gdy pójdzie z tym do sądu”

Marta Lempart, feministka i jedna z liderek strajków kobiet pod znakiem "czarnych parasolek", postanowiła dzisiaj uderzyć w córkę prezydenta, Kingę Dudę. - Ciekawe co na to polska wersja #NaziBarbie - napisała Lempart, odnosząc się do sprawy zatrzymania przez policję aktywistki LGBT, Małgorzaty Szutowicz. "Przesadziła pani", "A potem będzie płacz, jak córka prezydenta pójdzie z tym do sądu" - piszą internauci.

foto Marty Lempart:By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70650713; Twitter.com/Marta Lempart (@martalempart) [screenshot]

"Ciekawe co na to polska wersja #NaziBarbie, czyli Ivanki Trump - Kinga Duda, jak pierwowzór oddelegowana do wybielania faszyzującego tatusia? Wygląda na to, że już nawet nie chodzi o strach przed wyjściem z domu"

- napisała dzisiaj na Twitterze Marta Lempart, aktywistka feministyczna, jedna z liderek i organizatorek strajków kobiet odbywających się pod znakiem tzw. czarnych parasolek, angażująca się również w antyrządowe protesty KOD i Obywateli RP.

Odniosła się w swoim wpisie do sprawy zatrzymania przez policję aktywistki LGBT. Małgorzaty Szutowicz.

Internauci nie kryli oburzenia wpisem Lempart.

Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, podczas wieczoru wyborczego swojego ojca, zaapelowała o wzajemny szacunek. Jej krótkie wystapienie spotkało się z dużą aprobatą ze strony opinii publicznej.

Apelowała w niedzielę do wszystkich, „żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu”, gdyż - jak podkreśliła – „niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy, i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, i wszyscy zasługujemy na szacunek”.

- Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt

- podkreśliła córka prezydenta.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kinga Duda #Marta Lempart

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo