Odkładając na bok polityczne sympatie i antypatie i podchodząc do tego na tyle, na ile w moim przypadku można analitycznie, to rzeczywiście przed Platformą mogą być pewne turbulencje. Pojawił się nowy lider, oczywiście Rafał Trzaskowski był wiceprzewodniczącym PO, ale w znaczeniu politycznym niezwykle urósł.
- mówił Radosław Fogiel w Polskim Radiu 24.
[polecam: https://niezalezna.pl/340685-trzaskowski-odsunie-budke-a-narodowcy-sie-podziela-tomasz-sakiewicz-dla-niezaleznapl]
 
Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do innych medialnych spekulacji. Chodzi o ewentualną koalicję PiS z PSL. Fogiel jednoznacznie ucina domysły w tej sprawie.
 
Nie ma takich rozmów. Jeśli chodzi o koalicję rządową, ma ona stabilne poparcie w parlamencie. Niedawno mieliśmy tego najlepszy dowód przy okazji wotum zaufania dla rządu premiera Morawieckiego, ale oczywiście i to mówimy zawsze i stawiamy sprawę jasno czy to w samorządach, czy w Senacie, jeżeli ktoś chce dołączyć do Dobrej Zmiany, chce pracować dla Polski, uważa że nasz program jest tym z czym się utożsamia, to nasze drzwi są pod względem zawsze otwarte.
- mówił Radosław Fogiel.