Kolejny krok

  

Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy ze spektakularnym wynikiem ponad 10 mln 400 tys. głosów (najwyższy wynik w historii) zamyka trwający od 2018 r. maraton wyborczy. Prawo i Sprawiedliwość wraz z wywodzącym się z niego prezydentem zostało pozytywnie zweryfikowane przez obywateli we wszystkich demokratycznych konkurencjach.

Dziś musimy jednak poważnie wziąć się do decyzji, które dotychczas były odkładane na później. Wprowadzenie w główną fazę realizacji koronnych przedsięwzięć inwestycyjnych, jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej, to tylko jeden z elementów tego wielkiego planu. Im bardziej zbliżamy się poziomem zamożności do krajów zachodniej Europy, tym bardziej naszą uwagę będą przykuwać wyzwania cywilizacyjne naszych czasów. Zwracaliśmy na nie już uwagę w ostatnich miesiącach, dziś muszą one znaleźć mocne odzwierciedlenie w agendzie politycznej na najbliższe lata. Ochrona zwierząt i środowiska rozumiana w duchu nauki św. Franciszka czy walka o prawdziwą równość pomiędzy kobietami i mężczyznami będą fundamentami, na których można budować społeczeństwo ludzi prawdziwie wolnych. Polska zmienia się za naszych rządów. My też musimy się zmieniać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts