Ukarany za zniszczenie karty do głosowania

Zarzut zniszczenia karty do głosowania usłyszał 31-letni mieszkaniec Pułtuska, który w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich dopuścił się tego czynu w jednym z lokali obwodowej komisji wyborczej pod Płońskiem. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 2 tys. zł.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie gminy Załuski, gdzie 31-letni mieszkaniec Pułtuska przyszedł do jednego z lokali wyborczych, aby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. O zniszczeniu przez niego karty do głosowania powiadomiła policję przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia karty do głosowania. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Poddał się dobrowolnie karze. Została wymierzona mu grzywna w wysokości 2 tys. zł

 – powiedział we wtorek PAP kom. Robert Górczyński z płońskiej Komendy Powiatowej Policji.

Jak informowała wcześniej policja, gdy w wyborczą niedzielę 31-letni mieszkaniec Pułtuska stawił się w lokalu obwodowej komisji wyborczej na terenie gminy Załuski, pobrał kartę do głosowania, a następnie ją zniszczył i schował do kieszeni, wychodząc z lokalu. Został wówczas zatrzymany. Jak się okazało, był pod wypływem alkoholu. Posiadał zaświadczenie uprawniające do oddania głosu poza miejscem stałego zamieszkania. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Pułtusk #Załuski #Płońsk #zniszczenie karty do głosowania #kara

tm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo