Jeden z artykułów, odnoszący się do ostatecznego wyniku w polskich wyborach prezydenckich, „Die Welt” zatytułował „Zniknęło zaufanie do otwartego społeczeństwa w Polsce”.

Dziennik wskazuje, że Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie bardzo niewielką przewagą głosów. Podkreśla, że PiS ma teraz trzy lata na kontynuację restrukturyzacji państwa. Autorzy artykułu przekonują, że to „pogłębi lukę w polskim społeczeństwie i wywoła poważny konflikt z UE”.

W niekorzystnym dla prezydenta Dudy tekście znalazła się równie niekorzystna fotografia. W tekście znalazło się zdjęcie polskiego prezydenta, który złowrogo zerka w obiektyw aparatu, mając zakryte usta i nos czarną maseczką. Głowę polskiego państwa zaprezentowano na tle przechylonej biało-czerwonej flagi.

(fot. welt.de)

Wpadlibyście na pomysł, by właśnie takim zdjęciem zilustrować wygraną PAD? A „Die Welt” wpadł

- czytamy we wpisie publicysty „Do Rzeczy” Piotra Semki.

„Die Welt” wchodzi w skład koncernu medialnego Axel Springer SE. Do wydawanych tytułów przez polski oddział RAS należą m.in. dziennik „Fakt” oraz tygodnik „Newsweek Polska”.


Więcej na temat propagandowego ataku niemieckiej prasy na Polskę i polskość w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska" (w kioskach od środy 15 lipca)