Dworczyk o repolonizacji mediów

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że nic nie wie o pracach nad rekonstrukcją rządu. Podobnie stwierdził, że nic nie wie, by były obecnie prace nad "konkretną ustawą" ws repolonizacji mediów. Ocenił zarazem, że zapewne będą rozmowy ws "unikania nadmiernej koncentracji" mediów.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/meineresterampe

Dworczyk pytany przez portal wp.pl o doniesienia dotyczące rekonstrukcji rządu powiedział, że nie wie nic o planach zmian w rządzie. "W tej chwili nic nie wiem na temat rekonstrukcji czy prac, które by w tym kierunku były prowadzone" - zaznaczył.

Podkreślił przy tym, że wszyscy ministrowie są gotowi do ewentualnego ustąpienia ze swojego stanowiska w przypadku w decyzji premiera lub kierownictwa PiS.

"My nie jesteśmy +przyspawani+ do tych stanowisk. Przyszliśmy realizować konkretny program i dopóki jest taka decyzja ścisłego kierownictwa politycznego to realizujemy ten program"

- dodał.

Szef KPRM był też pytany o prace nad repolonizacją mediów.

"Nie wiem nic żeby były prowadzone w tej chwili jakieś prace nad konkretną ustawą dotyczącą koncentracji (mediów - red.). Chociaż takie rozmowy były i zapewne będą dotyczące tego, aby zabezpieczyć pluralizm mediów, aby unikać nadmiernej koncentracji"

- powiedział Dworczyk.

Dodał przy tym, że rozwiązania dotyczące dekoncentracji mediów od lat są stosowane w innych krajach UE. "Być może jeśli takie wzorce funkcjonują dobrze u naszych partnerów zagranicznych, to warto podejmować takie analizy i rozważać takie rozwiązania" - stwierdził Dworczyk.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Michał Dworczyk #repolonizacja mediów #rekonstrukcja rządu

po
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo