Bezrobocie w Polsce. Jaki poziom w lipcu?

- Jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych, szacujemy, że w lipcu sytuacja będzie porównywalna do czerwca - poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Minister dodała, że od 1 do 13 lipca przybyło ok. 3 tys. osób bezrobotnych.

pixabay.com

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w Programie I Polskiego Radia pytana była o sytuację na rynku pracy w związku epidemią COVID-19.

"Na 13 lipca sytuacja jest porównywalna do czerwca, jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych. Na wczoraj przybyło nam osób bezrobotnych ok. 3 tys. w lipcu"

- powiedziała. I dodała:

"Szacujemy, że w miesiącu lipcu sytuacja będzie porównywalna do miesiąca czerwca".

Przypomniała, że pod koniec czerwca stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc. Było wtedy ponad 1 mln 25 tys. osób bezrobotnych. A od wybuchu epidemii przybyło 100 tys. osób bezrobotnych.

Zapewniła, że jej ministerstwo każdego dnia analizuje dane dot. rynku pracy - choćby wypłaty z tarcz antykryzysowych czy środków wypłacanych z BGK.

"Wypłaconych jest już ponad 115 mld zł na ratowanie miejsc pracy, różnymi instrumentami. Dziś jest etap wychodzenia z trudnej sytuacji, spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje"

- powiedziała.

Dopytywana wymieniła, że branżami, które na to pozwolą, będą m.in. sektory drogowe czy budownictwo.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#bezrobocie #Marlena Maląg #MRPiPS

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo