Walczą z koronawirusem... godziną policyjną i prohibicją

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa postanowił w niedzielę przywrócić godzinę policyjną w całym kraju i ponownie zawiesić sprzedaż alkoholu w związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zbliżamy się do szczytu pandemii i teraz ważne jest, aby nie przeciążać naszych klinik i szpitali urazami, wynikłymi wskutek nadużycia alkoholu, których można uniknąć

 - powiedział prezydent w telewizyjnym przemówieniu. Podkreślił, że w ostatnich tygodniach codziennie rejestrowano 12 000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Godzina policyjna zostaje wprowadzona od poniedziałku i będzie obowiązywała w godzinach 21:00 - 4:00.

Ograniczenia gospodarcze i społeczne z związku z pandemią koronawirusa, wprowadzone w RPA w marcu, zostały częściowo zniesione w maju. Władze ustaliły jednak, że "wznowienie sprzedaży alkoholu spowodowało znaczny wzrost liczby pacjentów w szpitalach, w tym na oddziałach intensywnej terapii, z powodu wypadków drogowych, przemocy oraz urazów związanych ze spożywaniem alkoholu".

Aby zachować dotychczasowe możliwości szpitali, sprzedaż i dystrybucja alkoholu jest zawieszona ze skutkiem natychmiastowym

- powiedział Ramaphosa.

Do tej pory w RPA stwierdzono 264 184 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 3 971 osób. Kraj ten jest najbardziej dotknięty pandemią na kontynencie afrykańskim.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#RPA #Republika Południowej Afryki #koronawirus #pandemia #prohibicja #godzina policyjna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo