Dwa oblicza inflacji

  

Od pewnego czasu modne jest narzekanie na inflację. Co ciekawe, narzekanie to jest dziś głośniejsze, niż było w latach 2008 i 2011, kiedy wskaźnik był niemal dwa razy wyższy. Tylko czy ktoś, kto narzeka na to, że za zakupy w sklepie musi zapłacić więcej, sprawdził, jak zmieniała mu się rata kredytu, np. hipotecznego, oczywiście w rodzimej walucie?

Inflacja ma to do siebie, że nie tylko zwiększa poziom cen, lecz także zmniejsza poziom zadłużenia. Mniejsza wartość pieniądza to mniejsza wartość kredytu. Większość Polaków ma różnego typu kredyty. Trudno bez niego kupić chociażby mieszkanie czy dom. Inflacja, trzymana oczywiście w ryzach, ma więc też pozytywny efekt finansowy dla wielu Polaków. No, chyba że ktoś martwi się o krezusów, którzy mogą kupować po kilka mieszkań za gotówkę.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts