Fort Trump w oblężeniu

  

Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu z Niemiec 9 tys. żołnierzy, z czego połowa rozlokowana zostanie w „krajach, które na to zasłużyły”, dobrze rokuje wzmocnieniu obecności amerykańskiej w Polsce. W rozmowach z prezydentem Andrzejem Dudą już ustalono zwiększenie tego kontyngentu o tysiąc żołnierzy, do których teraz zapewne dołączy kilka tysięcy następnych.

Nie musi to być jednostka piechoty, może chodzić także o dywizjon rozlokowanych dotychczas w Niemczech myśliwców wielozadaniowych. Donald Trump na kilka miesięcy przed wyborami znalazł się w trudnej sytuacji. W wyniku strat wywołanych zamrożeniem gospodarki z powodu pandemii koronawirusa oraz brutalnych zamieszek sprowokowanych przez lewackie organizacje wedle sondaży został już wyprzedzony przez kandydata Demokratów Joego Bidena. Nie zamierza się jednak poddawać i kontynuuje politykę zagraniczną korzystną dla nas: stawienia czoła ekspansji Chin, wzmocnienia NATO, strofowania Niemiec za zbyt mały wkład w obronność i za Nord Stream 2, wsparcia polskiego projektu Trójmorza. Tymczasem Fort Trump powstał na razie w USA – przekształca się weń oblężony przez czerwonych Biały Dom.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts