Windą w górę

  

Cieszę, że jestem Polakiem, a mój kraj ma dzisiaj najlepsze wyniki ekonomiczne w Europie w okresie pandemii. Tak, to powód do narodowej satysfakcji, że mamy w praktyce najmniejsze bezrobocie w Europie i najmniejszy spadek produkcji.

Opublikowany w tym tygodniu (sic!) raport Komisji Europejskiej pokazuje, że to właśnie nasza ojczyzna będzie miała najniższą recesję w całej UE-27. Kiedyś była zakłamana „zielona wyspa”. Dzisiaj jest realna „oaza rozwoju i spokoju”. Polska wraca do normalności, ponosząc najmniejsze straty z powodu koronawirusa na tle Europy Zachodniej, Północnej i Wschodniej. Śmiertelność w Polsce w związku z pandemią jest od kilku do dwudziestu kilku (!) razy mniejsza niż w krajach Unii, nie mówiąc o Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii. Jak dotąd przez tę zarazę XXI w. przechodzimy jako naród w jakiejś mierze suchą nogą. Jestem szczęśliwy, że mój kraj, w odróżnieniu od wielu innych, nie musi wydawać miliardów na walkę z wewnętrznym terroryzmem, który jest pokłosiem fatalnej polityki imigracyjnej. Jesteśmy dumnym narodem, który ma coraz silniejsze i sprawniejsze państwo. Jesteśmy – jako wspólnota narodowa – w windzie, która jedzie w górę. Oby tak dalej!


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts