Jak podaje w rozmowie z nami pan Jerzy, nikt go nie informował o zmianach w składzie komisji.

– Wysłałem wiadomość sms z zapytaniem, czy dziś spotykamy się o umówionej godzinie, by przygotować lokal, czy są jakieś zmiany. Otrzymałem odpowiedź, że dzwonił do mnie komisarz wyborczy, że zostałem usunięty ze składu komisji. Jest to nieprawdą, gdyż nikt do mnie nie dzwonił

– zapewnia nasz rozmówca.

Podaje też, że po otrzymaniu tej informacji sam zadzwonił do komisarza wyborczego do Słupska, by wyjaśnić sprawę.

Komisarz wyborczy poinformował mnie, że na wniosek przewodniczącej zostałem usunięty ze składu

– powiedział Jerzy Korona.

Dodał, że komisarz wyborczy poinformował go, że przewodnicząca ma prawo bez podania przyczyny usunąć osobę z komisji.

Zapytaliśmy naszego rozmówcę, czy ma przypuszczenia co do przyczyn wyrzucenia go ze składu komisji wyborczej.

"Przyczyn nie znam. Sytuacja jest kuriozalna. Ogólnie komisja była skonfliktowana, członkowie byli wrogo do siebie nastawieni. Co najmniej 10 razy byłem już w komisjach wyborczych, a taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Przewodnicząca była apodyktyczna, źle się wszystkim pracowało w komisji. Co ciekawe jeszcze 3 lipca byliśmy wszyscy w lokalu przygotować korespondencyjne pakiety wyborcze do drugiej tury. OD tego czasu nie miałem żadnego kontaktu z przewodniczącą. Wszystko było w porządku. Przedwczoraj i wczoraj usiłowałem się skontaktować z szefową komisji – bezskutecznie, nie odbierała telefonu. Dziś również nie odebrała mojego połączenia, wysłałem sms. Otrzymałem od niej odpowiedź, że ona otrzymała informację, że ja zrezygnowałem z prac w komisji"

– podał Jerzy Korona.

Dodał, że zawiadomił w tej sprawie policję.

Sprawdziliśmy skład obwodowej komisji nr 81 w Szkole Podstawowej nr 18, ul. Krasickiego 28 w Gdyni, w której miał pracować pan Jerzy. Tak wyglądają listy członków na wybory w I i II turze.

Skład komisji w I turze wyborów:

(https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/organy_wyborcze/obwodowe/1/kom/715126)

Skład komisji w II turze wyborów: