Od tego weekendu obszar archeologiczny pełen zabytków głównie z V wieku przed naszą erą można zwiedzać przez cały dzień, do godziny 23.00.

W poniedziałek zostanie zainaugurowana inna oferta, pod hasłem „Światła w dolinie”, skierowana również do rodzin z dziećmi. Proponuje im się, dostarczający wielkich emocji i wrażeń, wieczorny spacer z przewodnikiem poświęcony mitologii, a także historii Agrigento i doliny obiektów sakralnych, wśród których są Świątynia Junony, Zeusa i Zgody.

Zwiedzający będą widzami rozgrywającego się tam spektaklu z cyklu światło i dźwięk wśród monumentalnych ruin parku wpisanego na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Teren archeologiczny o powierzchni 1800 hektarów został oficjalnie ogłoszony pod koniec czerwca "parkiem wolnym od Covid-19" ze względu na skrupulatne reguły bezpieczeństwa sanitarnego, jakie zostały tam wprowadzone. Certyfikat przyznały władze regionu.

W okresie pandemii i kryzysu turystyki dyrekcja parku zabiega o zwiedzających. Ich liczba stale rośnie, ale wciąż jest daleka od 3 tysięcy osób dziennie, jakie wcześniej tam notowano.