Zawody odbędą się bez udziału publiczności z powodu epidemii koronawirusa, ale przewidziano transmisję telewizyjną i internetową.

Obiekt, mogący pomieścić 60 tys. widzów, ma być areną ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk oraz paraolimpiady 2021. Zaplanowano na nim także konkurencje lekkoatletyczne i mecze piłkarskie.

Prace budowalne zakończono w listopadzie, a oficjalnie otwarcie odbyło się w grudniu. Wówczas w obecności blisko kompletu publiczności bieżnię „wypróbował” słynny jamajski sprinter Usain Bolt, ośmiokrotny złoty medalista olimpijski.

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na przesunięcie o rok terminu igrzysk, ale zamroziła wszystkie planowane wcześniej imprezy lekkoatletyczne oraz inne wydarzenia sportowe na nowym stadionie. Udało się jedynie rozegrać, jeszcze w styczniu, mecz piłkarski o Puchar Cesarza.

Koszt budowy obiektu to ponad 1,25 mld dolarów. W marcu MKOl podjął decyzję o przeniesieniu zmagań olimpijskich z 2020 na 2021, wyznaczając nowy termin 23 lipca – 8 sierpnia.