Idziemy do Wilna!

  

Od kilkunastu lat Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy była jedną z propozycji rekolekcyjnych, którą kierowaliśmy do środowiska kibiców. Wielu z niej korzystało. Trudno byłoby w tym miejscu wyliczyć, z jakich klubów, ale byli na trasie widoczni. Mieliśmy zawsze jeden kibicowski etap, na którym dzieliliśmy się podejmowanymi w ciągu roku inicjatywami o charakterze patriotycznym i charytatywnym, żeby się wspólnie mobilizować na przyszłość i podzielić dobrymi pomysłami. Mogli Państwo od lat obserwować te wydarzenia, każdy dzień naszego pielgrzymowania był relacjonowany na Niezależnej.pl.

Tegoroczna pielgrzymka miała być wyjątkowa. To jubileuszowe, trzydzieste już wędrowanie do Matki Miłosierdzia miało być podziękowaniem Panu Bogu za wolność. Taka była przed laty idea, by narody Europy Środkowo-Wschodniej, pielgrzymując do Ostrej Bramy, podziękowały za uwolnienie się spod czerwonego jarzma. Rzeczywiście w historii pielgrzymki odnotowaliśmy pielgrzymów z wielu krajów, które po 1989 r. odzyskały niepodległość. Wędrowali z nami Słowacy, Czesi, Białorusini, Ukraińcy, Rosjanie, Litwini, nawet Serbołużyczanie z byłej NRD. Za to piękne doświadczenie bycia razem szczególnie dziękować będziemy w tym roku.

Nie może ono się dokonać z wiadomych względów w takim wymiarze, jak to bywało w poprzednich latach. Dyskusje, co z tegoroczną pielgrzymką, trwały pośród jej kierownictwa już od początku wybuchu pandemii. Modliliśmy się o światło Ducha Świętego, aby podjąć jak najlepszą decyzję. Nadrzędnym priorytetem w tym względzie było nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie chcieliśmy, aby nasza pielgrzymka stała się dla kogokolwiek zagrożeniem. Jednak wielkim naszym pragnieniem jest, aby 30. Międzynarodowa Pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy, choć z ograniczeniami, ale się odbyła.

Dlatego też zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w niej jako pielgrzymi duchowi. Każdy, kto zgłosi się na adres suwalki-wilno@salezjanie.pl, otrzyma materiały formacyjne w postaci konferencji na czas pielgrzymowania w formie książkowej oraz okolicznościowy znaczek z tegorocznej jubileuszowej pielgrzymki. Można też do takiej formy pielgrzymowania zachęcić swoich bliskich i znajomych. Każdy może przesłać swoje intencje, w których chciał w tym roku pielgrzymować, prosząc o ich wysłuchanie. Ja tradycyjnie będę się modlił za naszych Czytelników i kluby „Gazety Polskiej”.

Do Wilna iść będą tylko księża, przedstawiciele obsługi pielgrzymki i ekipa medialna. Tylko taka forma jest dzisiaj możliwa – pod warunkiem, że granice pozostaną rzeczywiście otwarte. Pragniemy w miarę możliwości najważniejsze wydarzenia każdego dnia rekolekcji, jak: msza św., różaniec, Koronka do miłosierdzia Bożego czy apel Maryjny transmitować w mediach, m.in. na portalu Niezależna.pl. Będzie z nami na trasie Paweł Piekarczyk, który codziennie na Apelu Jasnogórskim przypomni którąś ze swoich pieśni. Zapraszamy też do Wilna, do udziału we mszy św. sprawowanej w intencjach wszystkich tegorocznych pielgrzymów duchowych 24 lipca o godz. 11.30 (czasu litewskiego) w Ostrej Bramie.

Naszym wielkim pragnieniem jest, abyśmy dobrze przeżyli czas dziewięciodniowej nowenny na różne sposoby, pielgrzymując i przygotowując się do złożenia hołdu Najlepszej Matce, naszej Ostrobramskiej Wspomożycielce, Pani Miłosierdzia, spotykając się w rodzinie pielgrzymkowej 24 lipca. Twoje duchowe wsparcie jest niezbędne do tego, by pokonać przeciwności! Wypełnij deklarację, podziel się informacją z innymi. Niech będzie nas jak najwięcej zjednoczonych na modlitwie w trudnym czasie ograniczeń, wypraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts