Wystartowała aplikacja "Drogi wodne", której celem jest spopularyzowanie turystyki wodnej, poznawania nowych szlaków wodnych - poinformował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Trasy znajdujące się w aplikacji są bezpieczne i zweryfikowane - dodał.

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wyjaśnił, że aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z Google play. W niedługim czasie ma być ona też dostępna w app store.

Gróbarczyk wskazał, że obecnie w aplikacji znajduje się kilkanaście tras żeglugowych, turystycznych w każdym województwie. Wykorzystuje ona mapy Google, wskazuje pozycję na trasie. Aplikacja pokazuje też skąd można wypłynąć, dokąd wrócić, ile trasa zajmie - dodał.

Jest ona przeznaczona - jak podkreślił minister - dla wszystkich wodniaków: zarówno amatorów, jak i pasjonatów kajaków, motorówek i żagli. Zapewnił jednak, że aplikacja będzie rozwijana.

Każdy może sobie wymyślić drogę wodną, przesłać ją do Urzędu Żeglugi Śródlądowej bądź do nas, do ministerstwa, bądź na stronę, która będzie w tym celu uruchomiona

wskazał.

Taka trasa będzie zweryfikowana i wpisana do aplikacji, jeżeli okaże się bezpieczna i będzie się nadawała do turystycznej żeglugi.

Z czasem - jak dodał Gróbarczyk - w aplikacji znajdą się również atrakcje turystyczne, restauracje, przystanie czy zabytki znajdujące się w pobliżu proponowanych turystycznych szlaków wodnych.

Według Gróbarczyka aplikacja spopularyzuje turystykę wodną.

I zachęci wszystkich do tej firmy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wakacji

wskazał.


Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl