Jak można prześladować osobę niepełnosprawną ze względu na poglądy polityczne, które wyznaje? Czy na tym polega walka z dyskryminacją, o której tak często mówi Rafał Trzaskowski? Oczekujemy szybkich działań od Rafała Trzaskowskiego i innych liderów PO w tej sprawie, bo jest to hańba, hańba PO.
- mówił na konferencji prasowej rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, Adam Bielan, który relacjonował opisaną w mediach społecznościowych sprawę niepełnosprawnej kobiety, która została wykluczona z fundacji kierowanej przez radną PO. Powodem miało być poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy.


 
W drugiej turze wyborów prezydenckich oddam głos na prezydenta naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej doktora Andrzeja Dudę, który wspiera osoby z niepełnosprawnością przed obcą nam ideologią taką, jak neobolszewizm i ideologia gender.
- stwierdza ikona ruchu wolnościowego dr Bawer Aondo-Akaa w specjalnym nagraniu.

Jak dodaje, Duda "jest dużo lepszym wyborem niż prezydent Warszawy doktor Rafał Trzaskowski, który popiera tzw. marsze równości, czy deprawację dzieci w szkołach poprzez edukację seksualną".
 


 
Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy o licznych aktach wandalizmu i niszczeniu plakatów wyborczych Andrzeja Dudy, a także aktach agresji w stosunku do osób wieszających plakaty ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Uuliczna praktyka często wygląda zatrważająco.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym słyszymy stek wyzwisk, jaki poleciał pod adresem mężczyzny zawieszającego baner wyborczy Andrzeja Dudy.
„Co to chamie j**any wieszasz? (...) ty kur*o j**ana, z PiS-u szmato”.
- usłyszał.
Mężczyzna zawiesił baner Andrzeja Dudy.


Mężczyzna zawiesił baner Andrzeja Dudy. "Ty kur*o j**ana, z PiS-u szmato" - usłyszał nagle [WIDEO 18+]


Pod osłoną nocy zerwali baner Andrzeja Dudy. Nie wiedzieli, że są kamery? MAMY NAGRANIE!


Pod osłoną nocy zerwali baner Andrzeja Dudy. Nie wiedzieli, że są kamery? MAMY NAGRANIE!


Porozumienie złożyło doniesienie do prokuratury w związku z informacjami o zrywaniu w stolicy przez Straż Miejską materiałów wyborczych Andrzeja Dudy. Chce również informacji od Straży Miejskiej, ile plakatów zerwano - poinformował wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Do tej pory jeszcze nie słyszeliśmy, aby banery, które są umieszczane przez sztab prezydenta Rafała Trzaskowskiego były zrywane w mieście, w przeciwieństwie, do tych które należą do komitetu Andrzeja Dudy, których już zerwano w Warszawie bardzo wiele.
- dodał.
 
Poniżej publikujemy niezwykle wymowny tekst utworu „Modlitwa o wschodzie słońca ” - jak widać na przestrzeni lat nie stracił on nic na swojej aktualności.

„Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
Przed mocą Twoją się ukorzę
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy
Od nienawiści strzeż mnie, Boże
 
Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
Którego nie wyrażą słowa
Więc mnie od nienawiści obroń
I od pogardy mnie zachowaj
 
Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
Ocal mnie od pogardy Panie...”