"Sprzęt komputerowy Caritas Polska zakupi we współpracy z fundacją Pro Caritate" - podano w informacji.

Celem akcji "Tornister Pełen Uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z ubogich rodzin poprzez zebranie funduszy na zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych.

W odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, w tym roku akcja została rozszerzona o działania związane z zapewnieniem dzieciom dostępu do komputerów niezbędnych do nauki zdalnej.

- Nauczanie zdalne w czasie epidemii uzmysłowiło nam potrzeby dzieci z placówek Caritas. Dlatego postanowiliśmy w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów" zatroszczyć się o sprzęt komputerowy, który jest dzisiaj kluczowy w wyrównywaniu szans edukacyjnych najmłodszych

 - powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

- W ramach partnerstwa z Fundacją Pro Caritate, Caritas Polska pozyskała na ten cel ponad 300 laptopów, które jeszcze w lipcu zostaną przekazane do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek prowadzonych przez Caritas. Tam dzieci nie tylko będą mogły korzystać z komputerów na miejscu, ale także wypożyczać sprzęt do nauki on-line, np. w czasie epidemii - podkreślono w informacji.

Ks. Iżycki powiedział, że Caritas Polska poszukuje kolejnych partnerów, którzy wsparliby tę "szczytną inicjatywę".

- Inwestycja w edukację naszych dzieci, jest inwestycją w przyszłość nas wszystkich – zaznaczył.

Akcja "Tornister Pełen Uśmiechów" prowadzona jest przez Caritas nieprzerwanie od 2009 roku. Od tego czasu Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przekazały dzieciom w całej Polsce ponad 170 tys. wyprawek szkolnych.

Sama Caritas Polska w latach 2018–2019 zakupiła i przekazała uczniom z rodzin potrzebujących (w tym m.in. dzieciom polonijnym z Grodna i Wilna) ponad 4000 plecaków szkolnych (w tym 1300 z wyprawkami).

Akcję "Tornister Pełen Uśmiechów" można wesprzeć: przekazując darowiznę na stronie http://akcje.caritas.pl/tornister/przelew, wysyłając SMS o treści TORNISTER na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty TORNISTER).